Załóż bloga   Zaloguj sięSobota, Listopad 04, 2017

Oględziny domu - na co zwrócić uwagę

alt

Parafrazując stare powiedzenie „Dom, jaki jest, każdy widzi”. Ale czy na pewno? Wbrew pozorom oględziny domu, który planujemy kupić, to wcale nie taka prosta sprawa! Całkiem niedawno, jako „niezależny ekspert” (co brzmi naprawdę zabawnie, zważywszy na moje humanistyczne wykształcenie), miałam przyjemność oglądać z przyjaciółką nowe domy Wilanów, i nawet pomimo braku ogłady, obycia i znajomości tematu udało się nam wyeliminować wszystkie potencjalnie wadliwe oferty. Wszystko dzięki licznym poradom bardziej doświadczonych znajomych oraz dosyć rzetelnego przeglądania poradników budowlanych, zarówno tych papierowych, jak i internetowych. Jak się przygotować? Na co zwrócić uwagę? Już służę moją (niefachową) poradą!

 

1)      Przygotuj sobie zestaw małej marudy, czyli metr budowlany, notesik, długopis i aparat fotograficzny – dzięki temu będziesz mógł dokładnie sprawdzić każde pomieszczenie, zanotować wszystkie informacje, nasuwające się pytania, uwagi oraz sugestie, a także na chłodno przeanalizować zdjęcia dokonane podczas oględzin. Wiadomo, że wybieranie nowego ogniska rodzinnego jest czynnością emocjonującą, dlatego w trakcie tej czynności warto poczynić dokładną dokumentację i później na spokojnie ją przeanalizować.

2)      Zabierz „niezależnego eksperta”, czyli jakiegoś dobrego znajomego, który trzeźwym okiem pomoże Ci ocenić stan oraz wygląd domu. Poza tym, co dwie pary oczu to nie jedna. ;)

3)      Obejrzyj dom od dach po strych, sprawdź, czy nie ma pęknięć, zacieków, pleśni, w jakim stanie są podłogi, sufity, okna – zanotuj wszystko, co może wymagać dodatkowej naprawy lub wymiany!

4)      Pamiętaj o tym, żeby zwrócić uwagę na lokalizację domu – czy hałasy z ulicy będą budziły dzieci, czy droga dojazdowa jest w dobrym stanie, czy sąsiedzi nie wyglądają jakoś dziwnie.

 

To wszystko wymaga oczywiście sporo pracy, ale na koniec przełoży się na o Twój komfort życia!

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki