Załóż bloga   Zaloguj sięŚroda, Listopad 01, 2017

Samochód przed zimą

alt

Zima to najgorsza pora roku dla kierowców. Rano ciemno, po południu ciemno, do tego gołoledź, błoto pośniegowe i różnego rodzaju opady atmosferyczne. Jak nietrudno się domyślić, te paskudne warunki są nie bez znaczenia nie tylko dla nas, ale również dla naszych samochodów, dlatego warto zawczasu przygotować się na nowy sezon!

 

1)       Przede wszystkim zmieniamy opony na zimowe, a także sprawdzamy akumulator i alternator. Test baterii akumulatora jest bardzo ważny, ponieważ dzięki temu możemy przynajmniej częściowo zyskać obraz tego, jak ten element samochodu zachowa się podczas dużych mrozów. Przy okazji powinniśmy sprawdzić też stan koła zapasowego oraz parametry wszystkich możliwych płynów. W celu sprawdzenia i zmienienia najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów – właścicielom Mazd polecam aso mazda Warszawa. Ja jestem bardzo zadowolona z ich usług! A nie dość, że jestem kobietą, to jeszcze do tego naturalną blondynką. ;)

2)       Uzupełnijmy niezbędne narzędzia – czyli sprawdźmy stan skrobaczki, płynu do rozmrażania szyb i czystych szmatek do czyszczenia okien. Dzięki temu nie zaskoczy nas pierwszy szron na szybach i przymrozki.

3)       Zadbajmy o uszczelki i podwozie – na zimowej nawierzchni znajduje się mniej więcej tyle samo chemii, co w paczce papierosów. Wszystkie te substancje mające ułatwiać topnienie śniegu i poprawiać bezpieczeństwo jazdy są mocno żrące i niezbyt przyjazne dla większości elementów auta, dlatego przed wyruszeniem zimą w drogę warto zabezpieczyć elementy pojazdu najbardziej narażone na kontakt z nimi.

4)       Wymieńmy dywaniki – na gumowe! Ta rada naprawdę zmienia komfort i jakość jazdy zimą. Gumowe dywaniki nie przepuszczają wody, są łatwe w czyszczeniu, a do tego bardzo tanie! Dzięki nim unikniemy brudu, wilgoci i zaparowanych szyb, które zimą potrafią naprawdę uprzykrzyć życie nie tylko kierowcom, ale również pasażerom!

 

A Wy jak przygotowujecie auta do zimy? ;)

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki