Załóż bloga   Zaloguj sięWtorek, Październik 03, 2017

Jak dodać włosom objętości

alt

Często oglądając amerykańskie twory popkultury zastanawiałam się, jak to jest możliwe, że każda bohaterka serialu posiada piękne, gęste i puchate włosy. Coś dodają do wody? Genetyla? Oczywiście później odkryłam coś takiego jak doczepy i zagęszczanie, ale zanim do tego doszłam, przetestowałam na mojej niezbyt imponującej czuprynie kilka sposobów na to, żeby dodać włosom objętości. I niektóre z nich nawet zadziałały! ;)

 

1)      Proteiny – działa na przyrost masy mięśniowej, więc czemu nie na włosy, prawda? Otóż proteiny wspaniale dodają objętości włosom niskoporowatym (czyli tym niewrażliwym na wilgoć), w innym przypadku mogą nam zrobić siano na głowie, a przecież nie o to chodzi! Najprostszym sposobem na stworzenie proteinowej odżywki jest sposób naszych babek z nałożeniem żółtka na włosy – ja najczęściej mieszam je z odrobiną odżywki, łyżeczką miodu i ulubionym olejem. Jeżeli jednak nie mamy czasu lub chęci na zabawy w małego chemika, doskonale sprawdzi się proteinowa ożywka, jak na przykład Volume z Gosha, którą znajdziecie na przykłąd tutaj - http://www.gosh.pl/k/pielegnacja-wlosow/.

2)      Płukanka z glinki – to dobry sposób na szybki push up, ale nie należy jej nadużywać, bo na dłuższą metę wysusza skalp i włosy. Do litra wody, najlepiej przegotowanej, dodajemy pół łyżeczki ulubionej glinki, odczekujemy chwilę i następnie spłukujemy. Włosy będą lekko trzeszczące, ale za to mocno odbite od skalpu.

3)      Szczotka z włosa dzika – daje co prawda chwilowy efekt, ale błyskawiczny, poza tym można odnawiać go w ciągu dnia dowolną ilość razy bez szkody, a wręcz z pożytkiem, dla włosów!

 

A jakie są Wasze sposoby na dodanie fryzurze objętości?

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki