Załóż bloga   Zaloguj sięPoniedziałek, Październik 02, 2017

Cera bez skazy - jak dobrać podkład do rodzaju cery?

alt

Każda kobieta marzy o pięknej i nieskazitelnej cerze. A ponieważ niewiele pań taką posiada, przemysł kosmetyczny ma się lepiej niż dobrze. ;) W większości przypadków, żeby osiągnąć pożądany efekt cery bez skazy, trzeba zainwestować w dobry podkład. Jednak są podkłądy oraz Podkłady. Jak dobrać podkład do naszego rodzaju cery?

 

1)      Cera sucha – dobra wiadomość jest taka, że raczej nie mamy problemu z niedoskonałościami. Posiadaczki takiej cery powinny celować w formuły dodatkowo nawilżające o półpłynnej formule. Z dodatkowymi składnikami odżywczymi. Z własnego doświadczenia mogę polecić kosmetyk GOSH Foundation Drops, który posiada w składzie dodatek olejku arganowego oraz kojący składnik antiderm, a także mile widziany we wszystkich kosmetykach filt przeciwsłoneczny. Podkład znajdziecie na przykład tutaj - http://www.gosh.pl/k/podklady/.

2)      Cera mieszana – tutaj mamy problem, bo ceraz mieszana, jak sama nazwa wskazuje, jest mieszana. Tłusta strefa T i suche policzki to prawdziwe wyzwanie dla każdego podkładu! Dlatego, zamiast podkładu, warto rozważyć zakup kremu koloryzującego typu BB. Krem nawilży, zamaskuje, a przy okazji ochroni przed słońcem. Strefę T warto przy tym lekko przypudrować naturalnym pudrem. Najlepiej transparentnym. Ja polecam naturalny puder bambusowy. Kosztuje grosze, a trzyma sebum w ryzach przez cały dzień!

3)      Cera tłusta – sama borykałam się z nią przez lata (a potem na moje szczęście się zestarzałam), więc doskonale wiem, jak wiele łez i złorzeczeń wiąże się z tego rodzaju cerą. Cera tłusta jest podatna na zapychanie, łatwo płata figle i nie lubi większości płynnych formuł z silikonami. Może więc z nich zrezygnować? Posiadaczki tego rodzaju skóry powinny zainteresować się podkładami mineralnymi, które nie tylko ładnie kryją, ale dodatkowo chronią przed słońcem, nie zapychają, a wręcz – dzięki zawartości minerałów – pomagają trzymać skórę w ryzach!

 

No i na koniec pamiętajcie, żeby każdy z tych podkładów dokładnie zmyć! ;)

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki