Załóż bloga   Zaloguj sięSobota, Wrzesień 30, 2017

Lekcja z krzyżówką

alt

Krzyżówki to doskonała gimnastyka dla mózgu oraz świetny sposób na zabicie nudy. Dodatkowo zapewne zauważyliście, że podczas rozwiązywania krzyżówki lepiej zapamiętujemy poszczególne hasła i utrwalamy informacje? Dlaczego zatem nie wykorzystać tego wspaniałego narzędzia dla utrwalenia wiedzy zdobytej podczas lekcji w szkole? W jaki sposób?

 

1)      Na dobry początek możemy zacząć od rozdania uczniom gotowych krzyżówek. W Internecie znajdziemy całą masę stron z darmowymi łamigłówkami tego typu, jak choćby krzyżówki biblijne idealne na lekcje religii. W przypadku młodszych dzieci świetnie sprawdzą się krzyżówki z dodatkowymi obrazkami do kolorowania, a w przypadku starszych uczniów możemy spokojnie pokusić się o krzyżówki bardziej rozbudowane.

2)      Doskonałym sposobem na utrwalenie informacji jest poproszenie uczniów o przygotowanie własnych krzyżówek! Dzięki temu uczeń musi stworzyć definicję każdego pojęcia, a następnie połączyć ją z przygotowaniem odpowiednich pól do wypełnienia. W ten sposób dziecko zapamięta nawet najtrudniej przyswajalną wiedzę. ;) Dodatkowo dzieci mogą przygotowywać krzyżówki w parach i przy okazji poćwiczyć pracę zespołową.

3)      A może sprawdzian w formie krzyżówki? Doskonale wiemy, jak stresujące bywają wszelkie kartkówki. Krzyżówkowy sprawdzian może sprawić, że uczeń bardziej skupi się na wykonaniu zadania, niż tym, że nic nie umie, a nieoczywista forma nawet na największego nerwusa podziała rozluźniająco.

 

A Wy stosujecie krzyżówki podczas swoich zajęć?

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki