Załóż bloga   Zaloguj sięCzwartek, Sierpień 24, 2017

Jak przywrócić włosom blask po lecie

alt

Nam może wydawać się, że lato jest cudowne! Jednak nasze włosy są prawdopodobnie innego zdania. Zwijane pod czapką, wystawione na działanie promieniowania UV, moczone w słonej wodzie i suszone na słońcu, jesienią mogą przypominać obraz nędzy i rozpaczy! Nie wspominając już o tym, że latem sporo z nas decyduje się zrobić na głowie jakiś odważny kolor, który również może zaszkodzić włosom! Jak przywrócić naszej czuprynie blask? Na szczęście nie jest to takie trudne!

1) Przede wszystkim odwiedź fryzjera. Nie ma co pielęgnować połamanych końcówek! Kilka centymetrów mniej nie wpłynie znacząco na ogólny wygląd włosów, a różnica w jakości uczesania będzie kolosalna! Pamiętaj przy tym, że im dłużej odkładasz wizytę w salonie, tym większą ilość włosów będziesz musiała pożegnać, kiedy w końcu się na nią zdecydujesz.

2) Zainwestuj w dobrej jakości, odżywcze kosmetyki. Lato to nie jest czas na treściwe odżywki i ciężkie maski, ale jesienią możemy sobie pozwolić nieco bardziej dosadną pielęgnację. Bogate w naturalne olejki i ekstrakty kosmetyki pomogą nam naprawić to, co popsuła dobra zabawa! Pamiętajmy przy tym, żeby maska i odżywka były odpowiednio dobrane do porowatości włosa. Ja moje ulubione kosmetyki znalazłam tutaj - https://www.kochamkosmetyki.pl/pl/c/Pielegnacja/529.

3) Serum silikonowe – właściwie z tego kosmetyku powinnyśmy korzystać przez cały rok! Zawarte w serum silikony i składniki pielęgnujące odżywiają włosy, a także chronią je utratą wilgoci i działaniem czynników zewnętrznych sprawiając, że nasze włosy nie potrzebują żadnego podcinania końcówek!

 

A jak wygląda Wasza pielęgnacja włosów po lecie? A może dbacie o włosy z jednakową starannością cały rok?

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki