Załóż bloga   Zaloguj sięWtorek, Sierpień 22, 2017

Jak dbać o szyby w aucie

Szyby to prawdopodobnie jeden z najczęściej mytych elementów samochodu! Zwłaszcza w dużym mieście. Wyobraźcie sobie tylko - mazda 6 warszawa, kurz, brud, a zimą jeszcze smog, nie wspominając już o różnego rodzaju pyłkach, liściach i niespodziankach pozostawianych przez ptaki!

 

Warto przy tym pamiętać, że nieprawidłowo wykonane mycie szyb może przynieść autu więcej szkody niż pożytku. Jak zadbać o elementy przeszklone naszego samochodu?

 

1) Przede wszystkim unikajmy preparatów na bazie amoniaku. Ten składnik większości popularnych płynów do szyb ma fatalny wpływ na plastikowe i gumowe elementy otaczające szybę, nie jest również wskazany w przypadku szyb przyciemnianych. Dodatkowo rozpylony wewnątrz auta amoniak ma fatalny wpływ na nasze zdrowie!

2) Mycie okna zaczynamy od opuszczenia szyby i dokładnego wymycia gumowych uszczelek. Jak we wszystkich szczelinach, tak również w uszczelkach lubi gromadzić się brud. Dlatego jeżeli pominiemy lub zapomnimy wykonać ten krok, cała nasz ciężka praca może pójść na marne.

3) Warto również zaopatrzyć się w dobrej jakości akcesoria do mycia szyb. W przypadku okien w aucie najlepiej sprawdzą się miękkie ściereczki z mikrofibry, które nie pozostawią na szybach nitek i włókienek.

4) Po umyciu szyb powinniśmy przeczyścić również pióra wycieraczek. Dzięki temu unikniemy zabrudzenia i porysowania okien.

5) Na koniec warto przetrzeć szyby specjalnym preparatem nabłyszczającym, który pomoże nam usunąć ślady pod parującej wodzie.

alt

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki