Załóż bloga   Zaloguj sięPoniedziałek, Sierpień 21, 2017

Jak dbać o tapicerkę

Wyobraźmy sobie, że odwiedzamy salon samochodowy Warszawa, a tam czeka na nas nasze wymarzone auto! Pojazd lśni nowością, szyby są krystalicznie czyste, a po otwarciu drzwi naszych nozdrzy dobiega przyjemny zapach nowiutkiej tapicerki…

 

No właśnie – tapicerka. W większości przypadków dbamy o auto z zewnątrz – polerujemy, woskujemy, kupujemy pięć różnych płynów do szyb, a kiedy przychodzi do sprzątania wnętrza więcej uwagi poświęcamy wszystkim plastikom, wewnętrznym szybom czy nawet dywanikom, niż biednej tapicerce! A przecież to właśnie ona sprawia, że wnętrze auta jest takie przytulne i eleganckie!

 

Jeżeli więc do tej pory traktowałeś tapicerkę po macoszemu, najwyższa pora to zmienić! Oto kilka porad, jak skutecznie zadbać o to, żeby obicia w Twoim samochodzie zawsze wyglądały jak prosto z salonu!

 

1) Przede wszystkim całą tapicerkę dokładnie odkurzamy, warto przy tym usunąć suche zabrudzenia również z reszty kokpitu oraz bagażnika.

2) Na całą tapicerkę nakładamy preparat dobrany do rodzaju obicia – pamiętajmy, że po inny środek powinniśmy sięgnąć w przypadku tapicerki skórzanej, a po inny do tapicerki wykonanej z tworzywa sztucznego czy skóry ekologicznej! Na rynku dostępne są środki „do wszystkich rodzajów obić”, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia, a efekt końcowy niewiele ma wspólnego z pielęgnacją. Preparat nanosimy na tapicerkę i zostawiamy na kilka minut, żeby piana miała szansę wsiąknąć w obicie.

3) Na koniec całość przecieramy i zostawiamy do wyschnięcia!

4) W przypadku obić skórzanych warto również zadbać o odpowiednie nawilżenie. W tym celu powinniśmy zaopatrzyć się w osobny preparat.

 

W ten prosty sposób utrzymamy naszą tapicerkę w doskonałej kondycji!

alt

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki