Załóż bloga   Zaloguj sięPoniedziałek, Sierpień 21, 2017

Jak dbać o opony w samochodzie

alt

Wyobraźmy sobie, że mamy skórzane buty. Solidne, skórzane buty, które powinny przetrwać lata! Chodzimy w nich codziennie przez jakieś pół roku. Skaczemy po zaspach i kałużach, nurzamy w piaskowanych alejkach. Jeżeli odpowiednio o nie dbamy – nie ma problemu! Załóżmy jednak, że naszych butów nigdy nie czyścimy, nie pastujemy – generalnie nie dbamy o nie. Ale oczywiście każdy ogarnięty człowiek dba o obuwie! Stosuje woski i ściereczki z mikrofibry.

A teraz odwróćmy sytuację i wymieńmy buty na opony i odpowiedzmy sobie na pytanie – kiedy ostatni raz kompleksowo o nie zadbaliśmy? Oto co możemy zrobić, żeby przedłużyć żywotność opon!

 

1) Pamiętać o sezonowej wymianie opon – lepiej nie stosować opon całorocznych, ponieważ w naszym klimacie zwyczajnie się one nie sprawdzają! W końcu butów również nie nosimy przez cały rok tych samych (no chyba, że ktoś ma glany, ale to już skrajne przypadki młodzieńczego buntu). Lepiej zainwestować w dwa komplety opon sezonowych, które będziemy stosować w odpowiednim czasie. Przy okazji posiadaczom mazd polecam salon Mazda Warszawa, gdzie można liczyć na doskonałą obsługę!

2) Opony regularnie czyścimy oraz zabezpieczamy – właściwie od czyszczenia opon i podwozia powinniśmy zaczynać mycie całego samochodu! Piach, żwir i inne paskudztwa wpływają na znaczne zużycie gumy, dlatego warto regularnie je usuwać. Na koniec czyszczenia warto pokryć opony specjalnym środkiem pielęgnującym.

3) Na koniec – przechowywanie. Pamiętajmy, że guma nie lubi światła słonecznego i skrajnych temperatur. Oprócz tego opony powinny być przechowywane oddzielnie, najlepiej na felgach, żeby się nie odkształciły.

 

Tak dopieszczone opony z pewnością posłużą nam przez długi czas!


RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki