Załóż bloga   Zaloguj sięNiedziela, Sierpień 20, 2017

Jak dbać o plastiki w aucie

Latem nagrzane, zimą wychłodzone, podczas deszczu zawilgocone, dotykane brudnymi rękami, a w skrajnych przypadkach pokryte sierścią! Plastiki wewnątrz auta wbrew pozorom wcale nie mają łatwego życia! Dlatego powinniśmy o nie dbać w takim samym stopniu, jak o karoserię czy tapicerkę! Pytanie jak?

 

1) Zainwestujmy w odpowiednie kosmetyki! Na rynku sporo jest środków typu 10w1, które czyszczą, nabłyszczają i chronią przed promieniowaniem UV, ale kiedyś miły pan z aso Mazda Warszawa, spytany przeze mnie o przywrócenie świetności desce rozdzielczej, powiedział, że lepiej kupować środki dedykowane jednej konkretnej rzeczy. Podsumowują to jedną ludową mądrością - „Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Dlatego o wiele lepiej zainwestować te kilkadziesiąt złotych w dwa różne preparaty – czyszczący oraz nabłyszczając-ochronny, niż szukać jakiegoś wielofunkcyjnego cudu.

 

2) Warto również mieć w swoim wyposażeniu specjalny zestaw pędzelków i szczotek służących do czyszczeniu trudno dostępnych miejsc, dzięki nim pozbędziemy się kurzu nawet z otworów wentylacji! Nasze płuca z pewnością nam za to podziękują!

 

3) Przydadzą się nam również dobrej jakości ściereczki z mikrofibry. Dzięki nim bezboleśnie zaaplikujemy preparat, a także dopieścimy wszystkie plastikowe elementy bez pozostawiania nitek i smug.

 

4) Na koniec pamiętajmy, że czyszczenie czegokolwiek przy użyciu preparatów – plastików, tapicerki – zawsze zaczynamy od DOKŁADNEGO ODKURZANIA CAŁEGO WNĘTRZA AUTA. W innym przypadku to proste zadanie może okazać się typową syzyfową pracą, ponieważ cząstki brudu będą przyklejać się do pokrytej kosmetykiem powierzchni.

 

A Wy jak dbacie o wnętrze Waszego auta?

alt

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki