Załóż bloga   Zaloguj sięPoniedziałek, Czerwiec 12, 2017

Niezbędnik poszukiwaczy nowych domów!

Oczywiście tytuł miał nawiązywać formą do „Poszukiwaczy zaginionej Arki”, ale wyszło jak zwykle. ;) Jednak sama treść zagadnienia jest jak najbardziej w porządku! Oglądając nowe mieszkanie czy nowy dom powinniśmy mieć ze sobą niezbędnik, dzięki któremu nasze oględziny będą dokładne, a my będziemy mieć pewność, że kupujemy dokładnie to, co chcemy, a nie to, co deweloper chce nam sprzedać. Dlatego poniżej zamieszczam krótką listę „musisztomieciów”, które zabrałam ze sobą, kiedy poszłam oglądać domy na sprzedaż warszawa wilanów. :)

 

1) Osobnik emocjonalnie niezwiązany z zakupem – partner niestety się w tym przypadku nie sprawdzi! Najlepiej wybrać się na oglądanie domu z przyjacielem lub znajomym, który obiektywnie wyłapie i oceni wszystkie wady i zalety naszego potencjalnego nowego lokum. Ideałem byłby znajomy z branży budowlanej, ale jeżeli nie mamy takiego pod ręką, nada się każdy trzeźwo myślący osobnik.

 

2) Taśma miernicza – może się przydać niezależnie od tego, czy oglądamy mieszkanie od dewelopera czy z drugiej ręki. Warto sprawdzić, czy oferowany nam metraż nie został podany „w zaokrągleniu”!

 

3) Poziomica – niektórzy mogą myśleć, że to już przesada, ale ja wciąż mam w pamięci ten odcinek HIMYM, w którym Lilly i James kupili mieszkanie z krzywą podłogą. Naprawdę – takie przypadki się zdarzają, lepiej zatem przed podpisaniem umowy sprawdzić, czy w naszym salonie będziemy mogli postawić stolik na kółkach.

 

4) Aparat fotograficzny – przyda się do zrobienia zdjęć, które później pooglądamy „na spokojnie”. :)

 

5) Notes – do notowania ewentualnych pytań lub uwag, które nasunę się nam w trakcie oglądania mieszkania!

 

Tak uzbrojeni z pewnością znajdziemy dom naszych marzeń!

alt

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki