Załóż bloga   Zaloguj sięSobota, Czerwiec 10, 2017

Prowadzenie samochodu latem, jak ułatwić sobie życie

alt

Lato jest piękne, cudowne i wspaniałe, potrafi jednak dać się we znaki – zwłaszcza kierowcom, którzy sporo czasu spędzają w samochodach. Niestety, auta, choć mają wiele zalet, nie są wymarzonym środkiem lokomocji w trakcie upałów. Na szczęście dzięki przestrzeganiu dwóch dziecinnie prostych zasad jazda może być przyjemnością, nawet gdy żar leje się z nieba!

 

1) Kierowco, pamiętaj o klimatyzacji! Wbrew pozorom klimatyzacji w trakcie upałów ma nie tylko uprzyjemniać nam życie. Jej brak może mieć katastrofalne skutki dla kierowcy oraz jego pasażerów! Wysoka temperatura w samochodzie ma znaczący wpływ na obniżenie koncentracji oraz dyskomfort prowadzącego pojazd, co w efekcie może doprowadzić do tragedii. Na szczęście w nowych modelach aut klimatyzacja to standard, jednak wciąż pamiętam czasy sprzed zakupu mojej nowej Mazdy, kiedy to jeździłam starym Maluchem bez klimatyzacji. Na szczęście teraz nastała mazda cx-3 Warszawa z jej brakiem miejsce parkingowych, nawet w sierpniu, jest mi niestraszna!

 

2) No właśnie, a propos miejsc parkingowych. Jeżeli w naszym aucie klimatyzacja nie działa na najwyższym poziomie, bezwzględnie powinniśmy wybierać te dobrze zacienione. Lepiej przy tym nie parkować pod drzewami, bo a) cień lubi wędrować, b) sypią się z nich różne paskudztwa, które później trudno domyć z maski. Czasem jednak zacienionych miejsc parkingowych brak. W takich momentach warto mieć przy sobie specjalne „zasłonki” czy też „parawaniki” na szyby, które chociaż odrobinę zmniejszą stopień nagrzania pojazdu.

 

I na koniec jeszcze tylko apel – nigdy, PRZENIGDY nie zostawiajmy w aucie dzieci ani zwierzaków, nawet na chwilkę! Temperatura w samochodzie – przeszklonej metalowej skrzyni – wzrasta błyskawicznie i nawet to 15 minut może okazać się tragiczne w skutkach!

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki