Załóż bloga   Zaloguj sięCzwartek, Czerwiec 08, 2017

Jak myć auto podczas upałów

Latem, jak zresztą podczas każdej innej pory roku, nasz samochód należy myć. Jednak zwłaszcza latem warto przykładać do tego szczególną uwagę! Przez ostre promienie słoneczne i wysokie temperatury czasem nasze zabiegi pielęgnacyjne mogą bardziej zaszkodzić autu, niż mu pomóc! Jak myć samochód latem w taki sposób, żeby po skończonych ablucjach nie wyglądał gorzej niż przed?

 

1) Jeżeli tylko mamy taką opcję, skorzystajmy z myjni samochodowej. I nie piszę tego, bo jestem leniem, ale dlatego, że w myjni znajdziemy wszystko to, czemu naszej karoserii potrzeba do szczęścia, czyli szampony samochodowe i miękkie szczotki, które nie porysują karoserii. Dodatkowo autko zostanie od razu osuszone, dzięki czemu będzie szczęśliwe i gotowe do drogi! Tym bardziej, że w większych miastach ciężko znaleźć zaciszny kącik, w którym możemy legalnie umyć samochód… Ja uwielbiam korzystać z myjni samochodowej na mojej stacji kontroli pojazdów Mazda Warszawa na Mokotowie.

 

2) Myjmy auto w cieniu – zwłaszcza gdy potrzeba odświeżenia „gabloty” dopadnie nas w trakcie kanikuł. Zasychająca na aucie woda może doprowadzić do powstawania nieestetycznych zacieków, które później będą niemożliwe do usunięcia. Nie wspominając już o zasychających detergentach! Dlatego auto najlepiej myć w cieniu, wieczorem lub wcześnie rano, kiedy temperatura jeszcze nie jest zabójcza, a blacha nie nagrzewa się tak szybko.

 

3) Auto latem myjemy na raty – czyli mydlimy i od razu spłukujemy! W innym przypadku, jak już wspomniałam, zasychające mydliny i parująca woda mogą zrobić nam z karoserii zmierzch motoryzacji!

 

Pamiętając o tych kilku prostych zasadach z pewnością doprowadzimy auto do stanu idealnej czystości bez szkody dla lakieru! :)

alt

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki