Załóż bloga   Zaloguj sięPoniedziałek, Maj 15, 2017

Domowe sposoby na łagodzenie problemów związanych ze skórą atopową

Posiadacze skóry atopowej codziennie borykają się z licznymi problemami, jakie niesie ze sobą to schorzenie. Atopia to dolegliwość, która objawia się licznymi ogniskami zapalnymi, a także zmianami chorobowymi, które mają postać plam pokrytych srebrzystym, suchym naskórkiem. Problemy ze skórą nasilają się zwłaszcza w okresie dużego stresu i napięcia nerwowego, a także w sezonie grzewczym.

 

W trakcie kuracji atopowego zapalenia skóry niezbędna jest oczywiście stała współpraca z dermatologiem. Warto jednak znać również kilka domowych sposobów, które pomogą nawilżyć skórę i złagodzić uciążliwy świąd.

 

1) Odżywcza kąpiel – przez długi czas kąpiel była odradzana osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry, jednak ostatnimi czasy dermatolodzy docenili lecznicze właściwości, jakie może mieć wylegiwanie się w wannie. Oczywiście w trakcie kąpieli, osoba z AZS nie może korzystać z mocno perfumowanych płynów i żeli pod prysznic. Tego rodzaju kosmetyki powinny zostać zastąpione delikatnymi, nawilżającymi natłuszczającymi preparatami, które odżywią naskórek. Po kąpieli, które nie powinna trwać więcej niż piętnaście minut, powinniśmy delikatnie osuszyć skórę miękkim ręcznikiem. Jeżeli akurat nie mamy w domu żadnych kosmetyków do kąpieli przyjaznych skórze wyjątkowo wrażliwej, możemy z powodzeniem zastąpić je płatkami owsianymi, które działają łagodząco i przeciwzapalnie! Fantastyczne właściwości ma również śluz z siemienia lnianego, który możemy stosować zarówno do kąpieli jak i bezpośrednio na skórę.

 

2) Po kąpieli powinniśmy zastosować natłuszczający oraz nawilżający krem stworzony z myślą o osobach cierpiących na AZS. Niestety osoby z AZS powinny unikać kosmetyków naturalnych, ponieważ mogą one wywoływać reakcję alergiczną. Zmiany chorobowe możemy posmarować na przykład natłuszczającą wazeliną.

 

Podczas kuracji AZS pamiętajmy również o stosowaniu łagodnych środków do prania odzieży, ponieważ w przypadku nasilonych objawów nawet nieodpowiednio dobrany płyn lub proszek może pogorszyć stan skóry!

alt

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki