Załóż bloga   Zaloguj sięDomy energooszczędne - pieśń przyszłości

Bardzo często, wahając się pomiędzy kupnem mieszkania a domu, głównym argumentem za tym pierwszym są opłaty za energię cieplną i elektryczną. Niestety, w Polsce, gdzie zima trwa od listopada do kwietnia, ceny prądu, gazu i ogrzewania są sporym wydatkiem w przypadku, kiedy decydujemy się na zakup nieruchomości.

 

Ale wygląda na to, że już niedługo się to zmieni! Pierwsze kroki w zmniejszeniu opłat za energię cieplną w oferowanych przez siebie lokalach poczyniła już firma Willanovia, więcej informacji na ten temat można znaleźć na tej stronie  - http://www.willanovia.pl/pl/page/standard, poza tym od jakiegoś czasu sporym zainteresowaniem inwestorów oraz kupujących cieszą się domy energooszczędne, zwane również pasywnymi.

 

Co to znaczy? Jak dom może zaoszczędzać energię? Chodzi oczywiście o rozwiązania konstrukcyjne. Zastosowanie specjalnych materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych oraz odpowiednio dobranych okien i drzwi pozwala skuteczniej utrzymać ciepło w budynku, dzięki czemu zmniejszają się nasze opłaty za ogrzewanie, które w domach indywidualnych mogą być naprawdę spore. Oprócz tego domy pasywne są przyjazne środowisku naturalnemu. Taka koncpecja wciąż brzmi jak pieśń odległej przyszłości, a nieliczne projekty domów energooszczędnych, które możemy znaleźć, wydają się drogie, jednak już w tym momencie utrzymanie domu pasywnego to oszczędność wynosząca około 9000 zł w skali roku! Warto również dodać, że ceny projektów domów energooszczędnych szybko maleją i o ile w tym momencie budowa takiego domu jest średnio o 15% - 25% droższa, niż postawienie budynku o standardowych parametrach, to już za kilka lat różnica w kosztach będzie wynosiła niecałe 10%! Warto zatem trzymać rękę na pulsie nowinek budowlanych i śledzić innowacje wprowadzane przez architektów!

alt

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki