Załóż bloga   Zaloguj sięJak dbać o opony zimowe

Wyobraźmy sobie rześki zimowy poranek. Mróz ściął kałuże, śnieg przyprószył czystą bielą wszelkie szarości tego świata (włącznie z zamarzniętymi kałużami). Wychodzimy przed dom, wciągamy głęboko przyjemnie mroźne grudniowe powietrze, stawiamy pierwszy krok i... W zależności od naszej sprawności ruchowej zaliczamy szybkie przebieranie nogami lub widowiskowego orła. A teraz wyobraźmy sobie tę samą sytuację, ale jesteśmy w samochodzie i wpadamy w poślizg na obloczonym kawałku jezdni, niewidocznym spod świeżego śniegu.

 

Jak możemy się ustrzec przed wypadkami dorogowymi spowodowanymi oblodzoną nawierzchnią? Oczwiście zmieniając nasze opony na zimowe. Najlepiej w sprawdzonym serwisie – właścicielom Mazd polecam ASO przy https://autoidea.mazda-dealer.pl/. Jednak zmiana opon to nie wszystko, musimy również pamiętać o tym, żeby odpowiednio o nie dbać!

 

Zima to nienajlepsza pora dla opon samochodowych, które muszą zmagać się z trudnymi warunkami, błotem pośniegowym, piachem czy ukrytymi pod błotem pośniegowym, piachem i dodatkowo śniegiem nierównościami nawierzchni, dlatego warto regularnie sprawdzać, czy z naszymi oponami wszystko w porządku.

 

1)      Przede wszystkim kontrolujmy ciśnienie w oponach. To w dużej mierze właśnie od niego zależy nasze bezpieczeństwo na drodze.

2)      Zadbajmy również o sprawdzanie zużycia bieżnika. Absolutne minimum to głębokość bieżnika na poziomie 1,6 mm, ale warto zmienić wcześniej.

3)      No i przede wszystkim, pamiętajmy o piątym kole – zimą ryzyko na „złapanie kapcia” jest o wiele większe, a nie chcielibyśmy utknąć w mroźnej głuszy bez zapasowego koła.

 

Na koniec pamiętajmy o regularnym czyszczeniu opon – piasek, sól i inne chemikalia, którymi uzdatniane są drogi, to prawdziwy zabójca ogumienia i podwozia! 

alt

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki