Załóż bloga   Zaloguj sięJak przygotować dziecko do nauki pisania

alt

Sztuka pisania pięknego pisania nie udaje się nawet części dorosłych. Jak zatem z nauką literek ma sobie poradzić małe dziecko, które nie radzi sobie jeszcze z jedzeniem sztućcami, nie wspominając już o prawidłowym trzymaniu pióra? Wbrew pozorom, nauka pisania może być przyjemniejsza niż się nam, dorosłym, wydaje! Dzięki kilku prostym aktywnościom, które będą przyjemne dla malucha, nasze dziecko wyrobi sobie sprawność manualną oraz umiejętność posługiwania się przyborami szkolnymi. Jakie ćwiczenia najlepiej sprawdzą się podczas przygotowywania malca do nauki pisania?

 

1)      Warto sięgnąć po stare dobre kolorowanki dla dzieci! Dzięki wypełnianiu obrazków kolorem dziecko uczy się precyzji oraz ćwiczy umiejętność skupienia uwagi, czyli umiejętności niezbędne nie tylko podczas nauki pisania! Dodatkowo kolorowanki mają szereg innych zalet, o których napisze innym razem. ;)

2)      Ćwiczenia typu „połącz punkty” – to ćwiczenie jest doskonałe, ponieważ uczy nie tylko stawiania prostych linii, ale dodatkowo rozwija wyobraźnię przestrzenną i pomaga dziecku w prosty oraz przystępny sposób nauczyć się cyferek!

3)      Szlaczki – stare dobre szlaczki to idealny sposób na wyćwiczenie ręki naszej pociechy. Powtarzając jeden i ten sam wzór maluch wyrabia sobie rękę, a także przyzwyczaja się do tego rodzaju ćwiczeń, dzięki czemu późniejsze pisanie literek w rządkach nie będzie stanowiło dla niego żadnego problemu.

4)      Kalkowanie – to coś, co dzieci uwielbiają! Wbrew pozorom obrysowywanie obrazka wcale nie jest czynnością bezsensowną. Dzięki niemu dziecko uczy się rysować precyzyjne linie, co w przyszłości zaprofituje pewną dłonią. A także, kto wie, może po jakimś czasie dziecko od kalkowania przejdzie do rysowania własnych obrazków?

 

Jak widać, wszystkie te aktywności są proste, przyjemne oraz stanowią doskonałą rozrywkę podczas coraz dłuższych jesiennych wieczorów! Jeżeli więc nasza latorośl po powrocie z przedszkola zaczyna narzekać, że jej się nudzi, możemy bez obaw zaproponować jej którąś z wyżej opisanych rozrywek. ;)

 

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki