Załóż bloga   Zaloguj sięJak przygotować dom jednorodzinny na zimę

alt

Biały puch, widoki jak z pocztówek, trzaskający mróz i rodzinne wieczory przy kominku! Żeby jednak nasza zima wyglądała tak jak w książeczkach dla dzieci lub bajkach Dsineya, powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować! Zwłaszcza jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym!

 

Dom jednorodzinny - to przytulne gniazdko, tlące się ognisko i marzenie o niezależności, ma również swoje mroczne strony, z których bardzo wiele obnaża zima. I nieważne, czy są to domy jednorodzinne Warszawa pogrupowane w luksusowe osiedla, czy pojedynczo stojące domy rozrzucane po jakiejś podlaskiej wsi graniczącą z Puszczą Białowieską. Wszystkie te lokale łączy jedno – zimą potrafią być przerażająco... No cóż, zimne. Jednak możemy dom do zimy przygotować, a kiedy temperatura spadnie poniżej zera zaśpiewać radośnie „Hu, hu, ha!” i zza okna rozkoszować się bajkowym krajobrazem, ciesząc się równocześnie błogim ciepłem. Co zrobić, żeby dodatnie temperatury w naszym domu nie oznaczały bankructwa spowodowanego opłatami za prąd lub gaz?

 

1)      Uszczelnij okna i drzwi! – to właśnie przez nie ucieka całe ciepło! Dlatego jeszcze jesienią warto zadbać o to, żeby uzupełnić wszystkie ubytki. Doskonałym rozwiązaniem (oraz uroczą ozdobą!) są również tradycyjne ocieplacze, które kładzie się na przykład na parapetach lub w przerwie między oknami.

2)      Zainwestuj w ekrany zagrzejnikowe – czyli piankę pokrytą specjalną folią, którą montuje się na ścianie za kaloryferem. Folia odbija energię cieplną, dzięki czemu drogocenne dodatkowe stopnie Celsjusza trafiają do wnętrza pokoju, a nie w ścianę.

3)      Zamontuj rolety w oknach – po co? Już tłumaczę. Nawet kiedy okna są idealnie szczelne i otulone najpuchatszym ocieplaczem, ciepło ma tendencje do uciekania przez szybę. Dlatego w trakcie ciemnych i ponurych dni, kiedy i tak musimy zapalać światła w pokoju, rolety zapobiegną utracie ciepła. Oczywiście podczas dni ładnych i słonecznych, które czasami zdarzają się nawet polską zimą, rolety odsłaniamy i czerpiemy profity z darmowej energii świetlnej.

4)      No i na koniec – pilnuj, żeby na grzejnikach nic nie leżało! Każde ciało obce położone na kaloryferach wpływa na obniżenie temperatury!

 

To wszystko z mojej strony. A Wy znacie jakieś inne tanie i proste sposoby na zapewnienie sobie ciepłej zimy? ;)

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki