Załóż bloga   Zaloguj sięKolorowanki dla dzieci i nie tylko

Rosnąca popularność kolorowanek, nie tylko tych dla dzieci!, sprawia, że zaczynamy zadawać sobie pytanie, co jest w nich takiego szczególnego? Dlaczego wypłenianie kolorami gotowych obrazków tak bardzo absorbuje i sprawia, że pochłonięci kolorwaniem jesteśmy w stanie zapomnieć o całym świecie, i to bez względu na wiek? Jeśli chodzi o kolorwanki dla dzieci, są one doskonałym sposobem na wyrobienie sobie sprawności manualnej I dokładności połączonej z nauką kolorów. Ale co w kolorowankach widzą dorośli użytkownicy?

 

1)      Kolorowanki pozwalają zredukować stres i napięcie – naukowcy dowiedli, że podczas zmagań z kolorami i monotonnym wypełnianiu kolejnych malutkich kawałeczków obrazka nasz mózg przełącza się w stan podobny do medytacji, dzięki czemu odpoczywamy! Kolorowanki to zatem świetny sposób na odprężenie się po ciężkim dniu w pracy lub na uczelni!

2)      Fakt, że kolorowanie pomaga na chwilę oderwać się od rzeczywistości, jest niezwykle przydatny w leczeniu wielu chorób, takich depresja, demencja czy stany lękowe. Kolorowanka to zatem świetny sposób na jesienną chandrę!

3)      No i na koniec – kolorowanie może nawet poprawić jakość snu! Rozluźnienie i odprężenie towarzyszące kolorowaniu sprawia, że doskonale wyciszamy się i przestajemy myśleć o problemach. Dlatego dziś wieczorem, zamiast po raz kolejny przeglądać Internet i podnosić sobie ciśnienie, spróbujmy sięgnąć po kolorowankę!

 

Warto przy tym zaznaczyć, że kolorowanki dla dorosłych są nieco bardziej złożone, niż te dla maluchów. Zanim jednak pobiegniecie do sklepu po swój egzemplarz, możecie zaprosić swoją pociechę do wspólnego kolorowania. ;) Z pewnością będzie to miło i pożytecznie spędzony czas!

alt

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki