Załóż bloga   Zaloguj sięCo warto zrobić zaraz po wprowadzeniu się do nowego domu

Sytuacja na rynku nieruchomości sprzyja przeprowadzkom! Zresztą, wystarczy zobaczyć, w korzystnych cenach są domki jednorodzinne Warszawa, żeby po krótszym niż dłuższym namyśle zdecydować się na porzucenie ciasnej kawalerki w centrum i wynieść do zdecydowanie przestronniejszego lokalu w przyjemniejszej okolicy! Często jednak same przygotowania do przeprowadzki, formalności, pakowanie i załatwianie, są tak stresujące, że po szczęśliwym finale, czyli przekroczeniu progu naszego nowego domu, czujemy się odrobinę zagubieni.

 

Czasem to drobne zagubienie okazuje się czuć długotrwałe, przez co na przykład pół roku spędzamy jedząc na kartonach.

 

Co warto zrobić zaraz po wprowadzce? Jak przekupić lary i penaty? O tym poniżej!

 

1) Zacznij od wymienienia zamków w drzwiach. Dzięki temu poczujesz się zdecydowanie bardziej komfortowo. Teoretycznie dawni właściciele albo deweloper nie mają prawa wejść do Twojego mieszkania, ale uwierz mi, ten drobny zabieg sprawi, że poczujesz się o wiele pewniej!

 

2) Drugą sprawą są gruntowne porządki. Zwłaszcza, jeśli wprowadzamy się do domu kupionego z drugiej ręki. Niestety, zwyczaj sprzątania przed wyprowadzką jest słabo rozpowszechniony, zwłaszcza w stolicy. Osobiście jestem zwolenniczka wynajęcia ekipy sprzątającej, która wszystko wypucuje na błysk. Kwota, jaką przyjdzie nam za nią zapłacić, nie powinna jakoś szczególnie nadwyrężyć portfela.

 

3) Wymiana gniazdek i włączników światła. W nowym mieszkaniu możesz sobie oczywiście ten krok darować bo albo wszystko jest nowe albo nie ma tego wcale, więc o żadnej wymianie nie ma mowy, ale w starym lokalu prawdopodobnie wszystkie tego rodzaju utensylia są w opłakanym stanie. Z nowymi włącznikami i gniazdkami mieszkanie od razu stanie się bardziej schludne i swojskie!

 

4) I na koniec – zawieś firanki w oknach (albo rolety czy żaluzje). Po udekorowaniu okna tak jak lubisz na pewno poczujesz się jak u siebie! ;)

alt

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki