Załóż bloga   Zaloguj sięNiezbędnik poszukiwaczy nowych domów!

Oczywiście tytuł miał nawiązywać formą do „Poszukiwaczy zaginionej Arki”, ale wyszło jak zwykle. ;) Jednak sama treść zagadnienia jest jak najbardziej w porządku! Oglądając nowe mieszkanie czy nowy dom powinniśmy mieć ze sobą niezbędnik, dzięki któremu nasze oględziny będą dokładne, a my będziemy mieć pewność, że kupujemy dokładnie to, co chcemy, a nie to, co deweloper chce nam sprzedać. Dlatego poniżej zamieszczam krótką listę „musisztomieciów”, które zabrałam ze sobą, kiedy poszłam oglądać domy na sprzedaż warszawa wilanów. :)

 

1) Osobnik emocjonalnie niezwiązany z zakupem – partner niestety się w tym przypadku nie sprawdzi! Najlepiej wybrać się na oglądanie domu z przyjacielem lub znajomym, który obiektywnie wyłapie i oceni wszystkie wady i zalety naszego potencjalnego nowego lokum. Ideałem byłby znajomy z branży budowlanej, ale jeżeli nie mamy takiego pod ręką, nada się każdy trzeźwo myślący osobnik.

 

2) Taśma miernicza – może się przydać niezależnie od tego, czy oglądamy mieszkanie od dewelopera czy z drugiej ręki. Warto sprawdzić, czy oferowany nam metraż nie został podany „w zaokrągleniu”!

 

3) Poziomica – niektórzy mogą myśleć, że to już przesada, ale ja wciąż mam w pamięci ten odcinek HIMYM, w którym Lilly i James kupili mieszkanie z krzywą podłogą. Naprawdę – takie przypadki się zdarzają, lepiej zatem przed podpisaniem umowy sprawdzić, czy w naszym salonie będziemy mogli postawić stolik na kółkach.

 

4) Aparat fotograficzny – przyda się do zrobienia zdjęć, które później pooglądamy „na spokojnie”. :)

 

5) Notes – do notowania ewentualnych pytań lub uwag, które nasunę się nam w trakcie oglądania mieszkania!

 

Tak uzbrojeni z pewnością znajdziemy dom naszych marzeń!

alt

Kilka cech dobrego sprzedawcy

Handlowiec to prawdopodobnie jeden z najstarszych zawodów świata. Podejrzewam wręcz, że handel wymienny znali już pierwsi praludzie, kiedy wymieniali krzemienie na owoce czy gotową broń na skóry! Przez te wszystkie lata handel oczywiście ewoluował, rozwinęły się techniki sprzedaży, powstała cała masa teorii dotyczących tego, czym jest skuteczna sprzedaż oraz czy klient to nasz pan czy też raczej frajer, któremu da się wcisnąć absolutnie wszystko. Pojawiło się również sporo pytań na temat tego, jaki powinien być idealny sprzedawca. Oto kilka faktów, które udało mi się ustalić, głównie empirycznie. ;)

 

1) Dobry sprzedawca powinien wiedzieć wszystko o rzeczach, którymi handluje. Niby proste, ale zadziwiająco mało osób, które pragną zrobić karierę w sprzedaży, zdaje sobie z tego sprawę. A przecież nie ma nic gorszego, niż na przykład sprzedawca samochodow, który nie widzi żadnej różnicy pomiędzy koniem pociągowym a mechanicznym oraz nie potrafi udzielić odpowiedzi na proste pytanie – czy bardziej opłaca się lakier metalik, czy zwykły. Nawet jeżeli chcemy zacząć pracę w warzywniaku warto dowiedzieć się więcej na temat rzodkiewek czy cebuli! Dzięki temu będziemy mogli skuteczniej przekonać klienta do zakupu!

 

2) No właśnie, druga sprawa – nie jestem zwolenniczką podejścia „klient nasz pan”, ale z drugiej strony drażni mnie traktowania klienta jak idioty. Dobry sprzedawca powinien mieć nadzwyczajne zdolności interpersonalne, dzięki którym stworzy z klientem więź. Takie podejście zaprocentuje – dobrze potraktowany klient będzie do nas wracał i poleci nas znajomym!

 

3) Prezencja – wiem, wiem, wygląd nie jest najważniejszy. Ale nie czarujmy się, im lepiej ktoś wygląda, tym większe zaufanie u nas wzbudza. Dlatego dobry sprzedawca powinien dbać o swój wizerunek.

 

To tyle z mojej strony, a Wy co dodalibyście do tej krótkiej listy? :)

Na pewno mogę polecić ASO Mazda Częstochowa.

alt

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki